Eşcinsel Web siteleri Tanıtımları

Istanbul Gay Mekanlar Rehberi


Kendi alanında, yani rehber gay siteler içinde tartışmasız birinci olan ve en çok ziyaret edilen site olan istanbulgay.Com İngilizce sayfalarında olduğu gibi Türkçe sayfalarında da öncelikle eşcinsel mekanların ve Türkçe eşcinsel web sitelerinin tanıtımını yapmak amacını gütmektedir. Sitede İstanbul'daki gay, lezbiyen, travesti ve transseksüellere yönelik bar, klüp, kafeterya, sauna, hamam, sinema gibi mekanlara ait adres ve kısa bilgiler, ilgili diğer rehber sitelere linkler yer alacak; Türkçe yada Türkiye ile ilgili web sitelerininiz, eşcinsel mekanlara ait web sitelerinin tanıtımları, İstanbul'daki eşcinsel etkinlikler ile ilgili duyurular, eşcinsel organizasyonların tanıtımları yapılacaktır. Istanbulgay.Com konsepti gereği, sadece bilgilendirme amaçlı bir web sitesidir ve bu nedenle, diğer bazı eşcinsel sitelerin aksine pornografik içerikli materyallere özellikle yer vermemektedir.


Eşcinsel Mekan rehberleri


Turkeygay.Net
Türkiye'nin belli başlı şehir ve yerleşim merkezlerinde bulunan eşcinsel mekanların tanıtımını yapan ve ayrıca oldukça faydalı genel bilgiler veren diğer rehber web sitemizdir. Sizlerden beklentimiz siteyi sadece bilgi almak için kullanmayıp, siz de kendi yaşadığınız yerlerdeki eşcinsel mekanları sitedeki form aracılığı ile bildirerek daha verimli hale getirebilirsiniz.  
Web: Turkeygay.net/ 

IstanbulGayBar.Com
İstanbul gay cafe, bar ve kulüplerinin tanıtımları yapılan, gay mekanlara özel sayfalarda, harita, resim ve videolar; güncel,parti ve etkinliklerin duyuruları yer alan rehber site. Sokak haritaları bulunan sitede mekanlara özel sayfalar yorum yapmak da mümkün.
Web: Istanbulgaybar.com / turkce/


Eşcinsel Arkadaşlık Siteleri

Gabile
Türkiye'nin en bilinen eşcinsel web sitelerinden biridir. Kolay kullanışlı ve etkin bir eşcinsel arkadaş bulma sistemine sahip Gabile'nin Istanbulgay.Com olarak ortak kullandığımız chat (sohbet) kanalı da oldukça popüler. Web sitesinde ayrıca her türlü haber ve faydalı bilgiye de ulaşılabiliyor.
Web: http://www.gabile.com 

Gay Elit
Bu yepyeni eşcinsel arkadaş bulma sitesinde resim galerilerinizi oluşturabilir, messenger servisi ile online mesajlaşabilir, dilediğiniz kriterlere uygun arama yapabilir, profilinizi görünür yapabilir veya geçici olarak askıya alabilir, sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilir günlük olarak size uygun yeni gelen üyelerden E-mail hesabınız vasıtası ile haberdar olabilirsiniz
Web: http://www.gayelit.com 

Lezce
Türkiyenin en büyük lezbiyen arkadaşlık sitesine hoş geldiniz. Sitemize üye olarak anında lezbiyen arkadaş aramaya başlayabilirsiniz.
Web: www.lezce.com/ 

Turkish Gays Yahoo Group
Yabancı eşcinsellerle tanışabileceğiniz ve Türkiye'deki gay yaşam hakkında bilgilerinizi paylaşabileceğiniz 2000 kişiye yakın üyesi bulunan Yahoo grubu. Koşul olarak, yazışmalar İngilizce yapılmak zorundadır.
Web: http://groups.yahoo.com/group/pinkistanbul 


Eşcinsel Haber ve Magazin Siteleri

TurkeyGay.Net Haber
Web: Turkeygay.net / turkce / lgbt_haber.html
Türkiye çapında ve tüm dünyada gelişen LGBT bireyleri ilgilendiren siyasal yada magazin içerikli önemli haberler.

G Mag
GMag gay ve lezbiyenler için modadan sanata, sağlıktan ilişkilere, spordan teknoloji, yeme içmeden çarpıcı röportajlara gökkuşağının altında, gökkuşağının ışıltılı yönlerini kendine has yorumuyla GMag okurlarıyla buluşturuyor.
Web: Gmag.com.tr/  & Facebook.com / gmagcomtr

G Zone
Türkiye'nin Tek Eşcinsel Yaşam Dergisi GZONE'a Hoşgeldiniz.
Web:  Gzone.com.tr   & Facebook.com / GZoneMag

Lgbti.Org
Türkiye ve dünyadan LGBTİ bireyleri ilgilendirecek kültür, sanat, magazin, sağlık ve siyasal haberlere yer veren internet sitesi.
Web: http://lgbti.org/ 

İçimdeki Ayı
"Türkiye'nin en geniş kapsamlı ayı eşcinsel sitesi" sloganı ile yayın yapan ve gerçektende oldukça geniş içerikli bir web sitesi. Sitede ayıları ve diğer eşcinselleri ilgilendirebilecek her türlü haber ve etkinliğe yer verilmekte.
Web: Icimdekiayi.com  & Facebook.com / icimdekiayiEşcinsel Forumlar

Türkiye Eşcinsel Forum
LGBT ileri ilgilendiren konular hakkında şehir bazında bilgi paylaşımı ve tartışma yapabileceğiniz ve yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz interaktif bir web sitesidir.
Diğer Eşcinsel Web Siteleri

Eşcinsel Filmler
Eşcinsel temalı yerli ve yabancı filmlerin tanıtımlarını yapan mutlaka ziyaret etmeniz gereken web sitesi. Sinema filmleri yanında, belgesel, film müzikleri, diziler, CD/DVD kapakları gibi eşcinsel içerikli pek çok kaynağa kısa yoldan ulaşmanız için ideal bir kılavuz
Link: http://www.escinselfilmler.com/ 


Gay Bar ve Kulüpler Cafe & Restoranlar Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri


 

Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
İstanbul
ETKİNLİKLER

Gay Partiler, İstanbul Onur Yürüyüşü bilgileri ve her türlü LGBT Etkinlikler

Tıklayın
Türkiye
LGBT HABER

Türkiye çapında LGBT içerikli önemli siyasal ve magazin haberleri

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.