İstanbul Gay Dostu Cafe, Restoran ve Diğer Mekanlar

Istanbul Gay Dostu MekanlarBu sayfada İstanbul'da bulunan gay dostu olduğu bilinen / bildirilen mekanların yanı sıra müşterilerin eşcinsel ağırlıklı olmadığı ama sık sık görüldüğü işletmelerin tanıtımı yapılmaktadır.  ;


LGBT Kültür Merkezleri


Boysan'ın Evi
Web: Facebook.com & Boysaninevi.com/
Adres: Üftade Sokak, No:10, Elmadağ, Şişli, İstanbul
5 Eylül 2015 tarihinde bir trafik kazasında hayata gözlerini yuman, o tarihte Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün danışmanlığı görevini yürüten LGBT aktivisti Boysan Yakar adına açılan Boysan'ın Evi belki de Türkiye'de özellikle LGBT+ bireylere yönelik açılan ilk kültür merkezi.   Aynı zamanda LGBT+ buluşma yeri, fikir kulübü, kütüphane gibi işlevleri de olan mekan birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Eşcinsel Buluşma Mekanları

Bu bölümde yer alan mekanlar belirgin bir şekilde gay mekan atmosferine sahip olmamakla birlikte merkezi konumları nedeni ile eşcinsellerin sık sık görüldüğü mekanlardır. Genellikle gündüz yada akşam erken saatlerde, bazen bar ve kulüp öncesi eşcinsel arkadaşlar için buluşma mekanı işlevi görmektedirler. Bu tür mekanların işletmeci yada çalışanları özellikle gay dostu olmadıkları ve müşterilerinin çoğunluğu heteroseksüel bireylerden oluştuğu için için aşırı davranışlardan kaçınılmasını önermekte yarar görmekteyiz.

Espresso Lab Taksim
Adres: Istiklal Caddesi, No: 15 Taksim, İstanbul.
Zaman zaman İstiklal Caddesine bakan bir kaç masada fakat en çok da oldukça geniş ve ferah olan teras katı gay arkadaşların sıkça rastlandığı popüler kahve mekanı. Özellikle teras katını son yılların en popüler kulüp öncesi buluşma mekanı olarak nitelemek yanlış olmaz.

Taksim Park Beltur Cafe
Adres: Taksim Park, Beyoğlu, İstanbul.
Taksim Parkı'nın Boğaz tarafına bakan köşesinde bulunan Beltur Cafe'de genellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde zaman zaman gay arkadaşlara denk gelmek olasıdır. Herkese açık bir yer olduğu için gay müşterilerin küçük bir azınlık olduğunu özellikle belirtelim. Selfservis hizmet veren ve bölgedeki diğer cafe ve çay bahçelerine göre yarı yarıya ucuz olan cafe akşam saat 10 gibi kapanmaktadır. Kapalı alanı olduğu için kışın ve yağışlı havalarda da gelen giden olmaktadır.

Simit Sarayi Taksim
Adres: Tarlabası Bulvari No: 6 Taksim, İstanbul.
Özellikle girişin üst katında genelde erkeksi, olgun ve bear tarzına yakın eşcinsel arkadaşlara rastlamak çok mümkün. İşletmeci ve çalışanlarının pek gay dostu olduğu söylenemez. O yüzden fazla göze bakmamak şartı ile önerdiğimiz bir mekandır.

Burger King Taksim
Adres: İstiklal Caddesi No:1 Taksim, İstanbul
Eskisi kadar olmasa da Taksim meydanına bakan konumundan merkezi dolayı giriş ve teras katında zaman zaman gay arkadaşlarımızı görebiliriz.


Gay Dostu Cafe ve Restoranlar Kulüpler

Bu bölümde yer alan mekanlar web sitemizin ziyaretçileri yada işletmecileri tarafından eşcinsel dostu mekanlar olarak bildirilmiştir. Eşcinsel dostu mekanlar görünür bir gay atmosferine sahip olmamakla birlikte eşcinselleri mekanlarında ağırlamak isteyen heteroseksüel ağırlıklı işletmelerdir.

5. Kat (09:00 – 02:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak No: 7 Cihangir, Beyoğlu - İstanbul
Web: Facebook.com / 5.kat & Eksisozluk.com/5-kat
Alman hastanesinden sonra soldan 2. sokakta, eski gay kulüplerden Barbahçe'nin olduğu binanın en üst katında yer almaktadır. Yemekleri oldukça pahalı olsa da, kaliteli bir yerde ve cinselliğinizi fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile pek gizlemeden" boğazı seyrederek özel bir yemek için ideal bir mekan. Akşamları da bir kaç arkadaşınızla gidip boğaz manzaralı barında içkinizi yudumlayabilirsiniz. Gay kulüplerle kıyaslandığında barda satılan içki fiyatları mekanın yemek fiyatlarına göre uygun sayılabilir. Yazın hizmet veren teras katı özellikle kaçırılmaması gereken bir atmosfer sağlıyor.  Ayrıca işletme tarafından aşağıdaki Mart 2017 tarihinde web sitemize aşağıdaki mesaj gönderilmiştir.

"1993 yılından beri markalaşan "5. Kat Restaurant & Bar"  İstanbul Beyoğlu'nun tarihi Cihangir semti'nin kalbinde yer almaktadır 5. Kat. Birçok kültürel etkinliğe ve konsere ve ev sahipliği yapmıştır. Lezzetli menüsü ve unutulmaz partilerin keyfini çıkararak yaratıcı ve marjinal konukları, dünyaca ünlü müzisyenleri, aktörleri / aktrisleri ve sanatçıları ağırlıyor. "5. Kat" isminden de anlaşılacağı üzere, büyüleyici Boğaz manzarasına sahiptir. - The Guardian'ın "Dünyanın en iyi Roof Top Restaurants" listesinde yer almış,  Tripadvisor tarafından 2013 ve 2016 "Mükemmellik Sertifikası"na layık görülmüştür."  Katia Braggiotti Co-ordinator, 29 Mart 2017)

360 Restaurant
Adres: İstiklal Caddesi, No: 163, Mısır Apartmanı, Kat 8 , Beyoğlu - İstanbul.
Web: 360istanbul.com/  & Facebook.com / 360istanbul
Müthiş İstanbul manzarasından dolayı olsa gerek 360 adı verilen restoran ve üst düzey müşteri kesimine seslenen mekan ağırlıklı olarak restoran olarak faaliyet göstermekle birlikte geç saatlerde de kulüp konseptine bürünüp parti ve showlara ev sahipliği yapmakta. İstiklal Caddesinde Galatasaray Meydanını ve  St. Antoin Kilisesini geçince solda bulunan ünlü Mısır Apartmanının teras katında yer almakta. Kapı görevlileri tarafından geri çevrilmemek için rezervasyon yapması ve küçük de olsa bir grup halinde gidilmesi önerilmektedir.


Ziyaretçiler Tarafından Önerilen Yerler

Bu bölümdeki yerler site ziyaretçileri tarafından bildirilmiş olup işletmecileri tarafından gay dostu olarak doğrulanmış değildir. O yüzden burada yer alan mekanlarla ilgili bilgileri yanlış olma ve zamanla değişme olasılığını da göz önüne alarak değerlendiriniz. Ek yorumlarınızı bekliyoruz.

Cebeci Sosyal Tesisleri
Adres: 2486 Sokak, Cebeci Mah, Sultangazi, İstanbul.
Yorumlar  "Cebeci Sosyal Tesisleri, cafe, çay bahçesi resmen gay dostu olmayan bir mekandır.Genellikle halk tipi, her türden İnsan bulmak mümkündür. Cebeci - Eminönü 36 numaralı halk ve belediye otobüsleri önünden geçer. Yiyecek ve içecekler uygun fiyatlı olduğundan her türden insan uğramaktadır." (18 Aralık 2017)

Teras Cafe, Kadıköy
Adres :Mühürdar Caddesi, Kadıköy, İstanbul.
Yorumlar : "Kadıköy kiliseler sokağı olarak da bilinen Mühürdar Caddesi'nde. Her sosyal statüden insanın takıldığı bir cafe olmakla beraber akşam saatlerinde gay grupların da uğradığı bir yer. İşletme çalışanları genelde gaylere ılımlı yaklaşıyor ve herhangi bir dışlanma söz konusu değil ancak genelde gelenler gay olduklarını belli etmekle beraber çok zırıl tipler değil. Dikkatlice masalara kulak kabartırsanız lubunca terimler kullandıklarını duyabilirsiniz. Ama aşırı marjinal tavır ve davranışlardan kaçınmakta fayda var." (25 Ekim 2013)
 

İstanbul Gay Dostu Oteller

Gay Dostu Oteller
Ne yazık ki, İstanbul'da yerli müşterilere yönelik gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İstanbul'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz
Tüm İstanbul Otelleri İçin Buraya Tıklayın


İstanbul'da Bulunan Diğer Gay / Gay Dostu Mekanlar

Gay Bar ve Kulüpler Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri


Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın
Seyehat
İSTANBUL TURLARI

Hergün deparlı günübirlik İstanbul turları

Tıklayın
Konaklama
İSTANBUL OTELLERİ

Ey iyi fiyat garantisi ile online İstanbul Otelleri

Tıklayın
Hamamlar
İSTANBUL HAMAMLARI

Istanbul sauna, banyo ve hamamları rehberi

Tıklayın
Takip Et !
FACEBOOK

Güncel LGBT etkinlikler için sayfamızı beğenin

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.