İstanbul Gay Bar ve Kulüp Rehberi
Bu sayfada İstanbul 'da bulunan bütün gay bar ve eşcinsel kulüplerinin kısa tanıtımları, adres ve haritalarına yer verilmektedir. Mekanlarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek, güncel etkinliklerden haberdar olmak ve ziyaretçilerin mekanlar hakkındaki yorumlarını okumak için sayfadaki web linklerine tıklayın. Diğer gay ve gay dostu mekanların bulunduğu sayfalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:


İstanbul Gay Cafe ve BarlarMor Kedi Cafe (18:00- 00:00)
Adres: İstiklal Cad. İpek Sokak 16, Kat 3, Daire 5 - Beyoğlu, İstanbul
Web: MorkediCafe  (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
15 yıldan fazla bir süre İmam Adnan Sokak'ta hizmet veren Mor Kedi Cafe 2021 yılının Ağustos ayında rakibi sayılabilecek Chaplin Cafe'yi satın alarak oraya taşınmıştır. Genelde genç eşcinsellerin takıldığı günün erken saatlerinde de gidilen ve fiyatlarının da makul olduğu bilinen mekan, binanın 3. katında yer almaktadır.

Rocinante Bar (20:00- 02:00)
Adres: Öğüt Sokak, No:6, Kat 2,  Beyoğlu, İstanbul.
Web:  Rocinante (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
2000'li yılların ortasında gayrı resmi olarak lezbiyenlerin buluşma yeri olan Rocinante Bar sonraki yıllarda bir süre gay bar olarak işletilmiştir. Bu arada bir sene gibi kapalı kalan Rocinante 2017 yılının ortalarına doğru yeniden gay ağırlıklı bir mekan olarak işletilmeye başlanmış ve kısa sürede eskisinden daha popüler hale gelmiştir. Mekan canlı müzik dahil değişik etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.


 

Pinokyo Bar Terrace
Adres: Buyukparmakkapi Sk, No:17,Beyoğlu, İstanbul.
Web: PinokyoBar (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Pinokyo Bar Terrace canlı müzik ağırlıklı konsepti olan bir gay mekandır. Hafta sonları, özellikle Cumartesi geceleri dah geç saatlere kadar açık olmaktadır. Haftanın bazı günlerinde değişik şovların da yapıldığı mekan. 2021 itibarı ile aynı sokakta eski yerinin tam karşısındaki yeni adresine taşınmıştır.

Chianti Bar
Adres: Kameriye Sokak, No:10/A, Nevizade, Beyoglu, Istanbul
Web: ChaintiBar  (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Akşam saatlerinde saat 9-10'a kadar kafe sakinliğinde, rahatlıkla muhabbet edilebilmek bir yer. Saat 10'dan 02:00 ye kadar ise daha canlı bir atmosfer arayanlar ve eğlenmek isteyenler için uygun. Haftanın bazı günleri canlı müzik yapılmaktadır. Hafta sonları yoğunluğa bağlı olarak sabah 04:00 e kadar açık kaldıkları da olmaktadır.İstanbul Gay Kulüpler

Not: Bu bölümde sadece gece yarısında sonra gidilen gece kulübü / disko tarzı gay mekanlar listelenmiştir.
Istanbul Gay Bar Club Eşcinsel KulüplerStay Club (22:00-05:00)
Adres: İmam Adnan Sok, No 8, Kat 3 Beyoğlu, İstanbul
Web: StayClub (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Oldukça rahat ve liberal bir ortama sahip olan ve 2020 yılında açılan Stay Gay Club, Beyoğlu İmam Adnan Sokakta, bağımsız film gösterileri ile tanınan Yeşilçam Sinemasının da bulunduğu binanın 3. katında konumlanmaktadır.

Tekyön Club  (22:00-05:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi, No 63/1  Beyoğlu. İstanbul.
Web: Tekyon (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Son olarak Mayıs 2009 da üçüncü kez yer değiştiren ve daha öncekilerden de daha büyük bir mekana taşınan Tekyön, neredeyse 15 senedir popülerliğini korumakta.. 2021 itibarı ile sahibi ve işletmecisi değişen kulüp daha elit bir kesime hitap etmeye başlamış ve giriş ve içki ücretlerini de eskiye göre bir ölçüde artırmıştır.

Super Fabric Club  (23:00 - 05:00)
Adres: Cumhuriyet Caddesi, No:42 Elmadağ / Şişli, İstanbul
Web: SuperFabric (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Ekim 2014 sonlarında açılan ve çok hızlı bir başlangıç yapan SuperFabric Pazartesi ve Salı geceleri hariç her gün açık. Hafta sonları ortalamanın biraz üzerinde olan bir giriş ücreti alıyorlar, ancak bu işten biraz anlayanların da kabul edeceği gibi sergiledikleri nitelikli şovların sürekliliğinin sağlanması başka türlü pek kolay olmamaktadır. Mekan Taksim'den Harbiye yönüne gidişte sağ tarafta, Elmadağ'daki Konak Otelin ana caddeye göre karşı tarafında yer almaktadır.

Love Club (23:00 - 05:00 -Cuma ve Cumartesi)
Adres: Cumhuriyet Caddesi No: 349 Harbiye İstanbul.
Web: LoveDancePoint (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Daha üst düzey kesime hitap etme iddiasında olan kulüplerden biri olan Love, İstanbul'un en eski gay kulüplerinden biridir. Kemikleşmiş eşcinsel müdavimleri dışında LGBT+dostu heteroseksüel kişilere de sık olarak rastlanmakta mekanda. Zaman zaman değişmekle birlikte genelde Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açık.

Cheeky Club  (23:00-05:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı, No: 32 Taksim, İstanbul.
Web: CheekyClub (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
Trans ağırlıklı No Name Kulüp'ün bir kaç metre aşağısında, Carlton otelin hemen yan tarafında yer almaktadır. Yani, Taksim Meydanı'ndaki sarı dolmuş duraklarının Tarlabaşı Caddesine göre karşı tarafındadır. Kulüp genelde sabah 02:00'den sonra dolmaya başlamakta ve sabah çopk geç saatlere kadar canlılığını korumaktadır.

X Large Club  (23:00-05:00)
Adres: Atatürk Oto Sanayi Sit. 52.Sok. No:12/1, Maslak, Sarıyer / İstanbul
Web: XLargeClub  (Mekana ait resim, video, harita ve yorumları görmek için tıklayın)
2000'li yılların sonuna doğru Beyoğlu Kalavi Sokakta eski El Hamra Sinemasının olduğu yerde açılan ve o zaman için oldukça kaliteli sayılabilecek şovları ile adından söz ettiren X Large Club, yeni yerine taşınana kadar ağırlıklı gaylere hitap eden bir mekandı.  2013 civarlarında Maslak Oto Sanayi Sitesinde bulunan şimdiki yerine taşındıktan sonra gay mekan özelliğinden biraz uzaklaşarak daha mix bir kulüp oldu.  Ayrıntılar için kulübe özel sayfaya tıklayın

 Gay Dostu Bar ve Kulüpler

Bu bölümde yer alan mekanlar gay ağırlıklı mekanlar değildir ve belirgin bir gay atmosferi yoktur. Yanlış anlamalara karşın, mekanlardan bir kısmının sahiplerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine sayfalarımızda listelenmiş olduğunu hatırlatmakta da fayda görmekteyiz.

 

Kapanan / Tarz Değiştiren / Eski Eşcinsel Bar ve Kulüpler


İstanbul'da daha önce gay bar olarak işletilmiş ancak daha sonra değişik sebeplerle kapanmış yada tarz değiştirmiş gay bar ve kulüplerin bazıları şunlardır.

Chaplin Cafe -  Yerine taşınan MorKedi Cafe tarafından devralınmıştır.
Durak Pub (Covid 19 döneminde kapanmıştır)
Club 17  (Covid 19 döneminde kapanmıştır))
Haspa Club (2019 da Bodrum'a taşınmıştır
Club Prive / NoName- İstanbul'un en eski gay kulüplerinden. 2010'lu yılların ortalarında No-Name adı ile trans kulüp olarak işletilmeye başlanmış, 2018 de tamamen kapanmıştır.


İstanbul'da bulunan ve 2010 dan önce kapandığı bilinen kimi uzun soluklu kimi çok kısa hizmet veren eşcinsel bar ve kulüpler şunlarıdır

Yesil Bizans, Queen, DejaVu, Barbahçe, Kutu Bar, Club 14 (Ceylan's), Machine, Kulüp 12, Shake-in Bar, Degirmen Pub, Ajda Club, Secret Club, Exit Club, Purple Club, Gabile Club, Hot Point (TT'S) Cafe, B Club, Bubble, Pincur's Cafe, Tantana Bar, Altenatif Club, Oz Club, Club 99, Hans Bar, Telve, Club Barisik. Rouge Bar, Inside Cafe, Prive Club, OtherSide, Frappe Cafe, Ekoo Club, Neo Club, Sugar Cafe

 

İstanbul Gay Dostu Oteller

Gay Dostu Oteller
Ne yazık ki, İstanbul'da yerli müşterilere yönelik gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İstanbul'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz
Tüm İstanbul Otelleri İçin Buraya Tıklayın


İstanbul'da Bulunan Diğer Gay / Gay Dostu Mekanlar

Cafe & Restoranlar Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri


Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın
Seyehat
İSTANBUL TURLARI

Hergün deparlı günübirlik İstanbul turları

Tıklayın
Konaklama
İSTANBUL OTELLERİ

Ey iyi fiyat garantisi ile online İstanbul Otelleri

Tıklayın
Hamamlar
İSTANBUL HAMAMLARI

Istanbul sauna, banyo ve hamamları rehberi

Tıklayın
Takip Et !
FACEBOOK

Güncel LGBT etkinlikler için sayfamızı beğenin

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.