Gay Web Siteleri ve Eşcinsel Mobil Uygulamaları

Istanbul Gay Mekanlar Rehberi


Bu sayfamızda Türkiye'de yayın yapan eşcinsel içerikli Türkçe web sitelerin tanıtımları, gay mobil android uygulamalar, LGBT arkadaşlık sitelerini tanıtmaya çalışacağız. .

Dünyanın en eski online LGBT rehberlerinden olan, kendi alanında Türkiye'de en çok ziyaret edilen site olan istanbulgay.Com İngilizce sayfalarında olduğu gibi Türkçe sayfalarında da öncelikle eşcinsel mekanların ve Türkçe eşcinsel web sitelerinin tanıtımını yapmak amacını gütmektedir. Sitede İstanbul'daki gay, lezbiyen, travesti ve transseksüellere yönelik bar, klüp, kafeterya, sauna, hamam, sinema gibi mekanlara ait adres ve kısa bilgiler, ilgili diğer rehber sitelere linkler yer alacak; Türkçe yada Türkiye ile ilgili web sitelerininiz, eşcinsel mekanlara ait web sitelerinin tanıtımları, İstanbul'daki eşcinsel etkinlikler ile ilgili duyurular, eşcinsel organizasyonların tanıtımları yapılacaktır. Istanbulgay.Com konsepti gereği, sadece bilgilendirme amaçlı bir web sitesidir ve bu nedenle, diğer bazı eşcinsel sitelerin aksine pornografik içerikli materyallere özellikle yer vermemektedir.
 


Eşcinsel Mekan Rehberleri


Turkeygay.Net
Türkiye'nin belli başlı şehir ve yerleşim merkezlerinde bulunan eşcinsel mekanların tanıtımını yapan ve ayrıca oldukça faydalı genel bilgiler veren diğer rehber web sitemizdir. Sizlerden beklentimiz siteyi sadece bilgi almak için kullanmayıp, siz de kendi yaşadığınız yerlerdeki eşcinsel mekanları sitedeki form aracılığı ile bildirerek daha verimli hale getirebilirsiniz.  
Web: Turkeygay.net/ 

Eşcinsel Arkadaşlık Siteleri


GaBiLe
Türkiye'nin en bilinen eşcinsel web sitelerinden biridir. Kolay kullanışlı ve etkin bir eşcinsel arkadaş bulma sistemine sahip Gabile'nin Istanbulgay.Com olarak ortak kullandığımız chat (sohbet) kanalı da oldukça popüler. Web sitesinde ayrıca her türlü haber ve faydalı bilgiye de ulaşılabiliyor.
Web: https://www.gabile.com 

Gay Elit
Bu yepyeni eşcinsel arkadaş bulma sitesinde resim galerilerinizi oluşturabilir, messenger servisi ile online mesajlaşabilir, dilediğiniz kriterlere uygun arama yapabilir, profilinizi görünür yapabilir veya geçici olarak askıya alabilir, sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilir günlük olarak size uygun yeni gelen üyelerden E-mail hesabınız vasıtası ile haberdar olabilirsiniz
Web: http://www.gayelit.com 

Lezce
Türkiyenin en büyük lezbiyen arkadaşlık sitesine hoş geldiniz. Sitemize üye olarak anında lezbiyen arkadaş aramaya başlayabilirsiniz.
Web: www.lezce.com/ 

Turkish Gays Google Group
Yabancı eşcinsellerle tanışabileceğiniz ve Türkiye'deki gay yaşam hakkında bilgilerinizi paylaşabileceğiniz 2000 kişiye yakın üyesi bulunan Google grubu. Koşul olarak, yazışmalar İngilizce yapılmak zorundadır.
Web: Google.com/ Turkish Gay Life

Gay Mobil Uygulamaları


Hornet
Web: Google Play - Cep Telefonuna İndir
Grindr kapandığından beri Türkiye'deki en popüler gay mobil uygulaması olan Google Play Store'da şu şekilde tanıtılmakta:
Hornet etrafınızdaki gay, biseksüel ve biseksüelliğe açık kişileri bulmanızı ve onlarla sohbet etmenizi sağlar. Horneti kullanabilmeniz için 18 ya da 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Özellikler:
*Fotoğraf, aradıklarınız ve HIV durumunuzu (KYS) gösteren özelliklerle size özel profilinizi oluşturun.
*Mesafe, yaş ve daha fazla arama kriterlerine göre yakınınızdaki ve dünyanın her tarafındaki erkeklere sınırsız şekilde göz atın.
*Hoşlandığınız kişilerle sohbet edin ve fotoğraf paylaşımında bulunun.
*Uygulama dışında olsanız dahi mesaj geldiğinde bildirimler sayesinde haberdar olun.
* Uygulamayı kullanmadığınız zaman bile profilinize kimler bakmış görün.

Grindr
Web: Google Play - Cep Telefonuna İndir
Türkiye'de 2013'den beri erişim engeli olduğu için burada şimdilik sadece bilgi olarak yer verdiğimiz Grindr dünyanın ilk ve hali hazırda en popüler eşcinsel mobil arkadaşlık uygulaması. Uygulamayı mobil cihazınıza indirebileceğiniz Google Play Store'da kendilerini özetle şu şekilde tanıtmaktalar:
"Uygulamamızı 196 ülkeden iki milyonu aşkın erkek kullanıyor. Grindr, sadece gay, biseksüel ve meraklı erkeklere özel dünyanın 1 numaralı ÜCRETSİZ sosyal ağ uygulamasıdır.Sohbet edip özel fotoğraf paylaşın. Aramanızı kişiselleştirerek doğru kişiyi bulun.En beğendiğiniz kişileri kaydedin, diğerlerini engelleyin ve daha bir sürü şey yapın. Grindr ve Grindr Xtra sadece 18 ve üstü yaştaki yetişkinler içindir. Çıplaklık veya cinsel ilişki eylemi içeren fotoğraflar kesinlikle yasaktır."

Eşcinsel Haber ve Magazin Siteleri


TurkeyGay.Net Haber
Web: Turkeygay.net / turkce / lgbt_haber.html
Türkiye çapında ve tüm dünyada gelişen LGBT bireyleri ilgilendiren siyasal yada magazin içerikli önemli haberler.

G Mag
GMag gay ve lezbiyenler için modadan sanata, sağlıktan ilişkilere, spordan teknoloji, yeme içmeden çarpıcı röportajlara gökkuşağının altında, gökkuşağının ışıltılı yönlerini kendine has yorumuyla GMag okurlarıyla buluşturuyor.
Web: Gmag.com.tr/  & Facebook.com / gmagcomtr

G Zone
Türkiye'nin Tek Eşcinsel Yaşam Dergisi GZONE'a Hoşgeldiniz.
Web:  Gzone.com.tr   & Facebook.com / GZoneMag

Lgbti.Org
Türkiye ve dünyadan LGBTİ bireyleri ilgilendirecek kültür, sanat, magazin, sağlık ve siyasal haberlere yer veren internet sitesi.
Web: http://lgbti.org/ 
Eşcinsel Forumlar


Türkiye Eşcinsel Forum
LGBT ileri ilgilendiren konular hakkında şehir bazında bilgi paylaşımı ve tartışma yapabileceğiniz ve yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz interaktif bir web sitesidir.Diğer Eşcinsel Web Siteleri


Ladeg+ Aile Grubu
LADEG+, ailelerinde; lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks, kuir+ (LGBTIQ+) kişiler olduğunu öğrenen ebeveynler ve yakınları tarafından kurulan bir sivil toplum oluşumudur. LGBTIQ+ ebeveynleri ve yakınları olarak bir araya gelen LADEG+, LİSTAG’ın kurucuları arasında yer alan bir grup gönüllü tarafından 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır.
Web: Ladeg.org/ &  Facebook

SPoD LGBT - Istanbul
Tam adı: "Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD)" olan dernek kendilerini Facebook sayfalarında şu şekilde tanımlıyor: "SPoD, toplumun her alanında yaşanan ve özelde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli şiddet, baskı, sosyal dışlanma ve ayrımcılık durumları ile ilgili veri oluşturmayı ve bütün ayrımcılık biçimlerinin ortadan kalkmasına yönelik çalışmayı amaçlar. SpoD bu doğrultuda öncelikli olarak ekonomik, sosyal haklar ve sosyal politika alanlarına yoğunlaşır."
Web: Spod.org.tr/  & Facebook.com

Lambda İstanbul
Lambda İstanbul, Türkiye'nin ilk ve şu an en faal eşcinsel dayanışma guruplarından birisidir. Lambdaistanbul isteyen herkesin katılımına açıktır. Gönüllülük esasına göre çalışılır. Lezbiyenler, geyler, biseksüeller, travesti ve transseksüel kadınlar ve erkekler gönüllü olarak çalışır. Hiyerarşinin (başkan ve yardımcıları vs. olmadığı) bir sivil toplum örgütüdür. Lambda’da çalışabilmek için herkese açık olmak bir kural değildir. Burada çalışan gönüllülerin açıklık dereceleri çok farklılık göstermektedir. Web sitelerinde hem aktivitelerini hem de eşcinsellikle ilgili önemli bilgiler sunuyorlar.
Web: Lambdaistanbul.org  & Facebook.com

LGBTT İstanbul
Lambda İstanbul'dan 2007 yılında kopan aktivistler tarafından başlatılan ve önemli etkinliklere adını yazdıran oluşum 2010 yılının sonlarında resmen dernekleşmiştir.  Ayrımcılık ve şiddetle mücadele etmek, hukuksal ve psikolojik destek sağlamak, yasal görünürlülük elde etmek ve nefret cinayetleri ile mücadele  etmek derneğin öncelikli hedefleri arasındadır. Kapıları gay ve lezbiyen bireylere de sonuna kadar açık olması yanında dernek özellikle travesti ve transseksüellerin sorunlarına odaklanmaktadır. İstanbul Trans Onur Yürüyüşü de İstanbul LGBTİ'nin organize ettiği bir etkinliktir. Öne çıkan çalışmalarından bir tanesi de dünyada ilk olarak açılan Trans Evi projesidir. Hak ihlali ve ayrımcılıklara karşı hukuki destek sundukları acil destek hattına web sayfalarında ulaşabilirsiniz.
Web: İstanbul-lgbtt.net  & Facebook.com

Gay Bar ve Kulüpler Cafe & Restoranlar Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri

 

İstanbul Gay Dostu Oteller

Gay Dostu Oteller
Ne yazık ki, İstanbul'da yerli müşterilere yönelik gay dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İstanbul'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz
Tüm İstanbul Otelleri İçin Buraya Tıklayın


Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın
Seyehat
İSTANBUL TURLARI

Hergün deparlı günübirlik İstanbul turları

Tıklayın
Konaklama
İSTANBUL OTELLERİ

Ey iyi fiyat garantisi ile online İstanbul Otelleri

Tıklayın
Hamamlar
İSTANBUL HAMAMLARI

Istanbul sauna, banyo ve hamamları rehberi

Tıklayın
Takip Et !
FACEBOOK

Güncel LGBT etkinlikler için sayfamızı beğenin

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.