İstanbul Lezbiyen Haber, Forum ve Mekanlar

Istanbul Gay Mekanlar Rehberi
İstanbul'da Lezbiyen Bar ve Kulüpler


Bigudi Club (22:00 - 05:00)
Adres: Mis Sokak No: 5, Teras Kat, Beyoğlu  İstanbul
Web: Bigudi.html (Mekanla ilgili yorumlar, harita, resim ve videolar ve daha fazlası)
İlk açıldığı 1 Aralık 2006 tarihinden beri bir kaç kez yer değiştiren, bir kaç kere de kısa süreliğine kapanıp yeniden açılan Türkiye'nin ilk kadınlara özel / lezbiyen kulübü Bigudi Club, Kasım 2018 tarihi itibarı ile yeniden Mis Sokak'ta bulunan eski yerine taşınmıştır. Aynı binanın giriş katındaki tabelası daha belirgin olan Altın Plak isimli bar daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır. Hafta sonları genelde 24:00-04:00 arası daha canlıdır.

 
Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için buraya tıklayınız
Lezbiyen Dostu Mekanlar.

Gay yada lezbiyen ağırlık olmayan ama rahatça eğlenilebilecek mekanlar şunlardır.


Rocinante Bar (20:00- 02:00)
Adres: Öğüt Sokak, No:6, Kat 2,  Beyoğlu, İstanbul.
Web:  IstanbulGay/Rocinante
2000'li yılların ortasında gayrı resmi olarak lezbiyenlerin buluşma yeri olan Rocinante Bar sonraki yıllarda bir süre gay bar olarak işletilmiştir. Bu arada bir sene gibi kapalı kalan Rocinante 2017 yılının ortalarına doğru yeniden gay ağırlıklı bir mekan olarak işletilmeye başlanmış ve kısa sürede eskisinden daha popüler hale gelmiştir. Mekan canlı müzik dahil değişik etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Gizli Bahce - 23:30 - 05:00 (Friday-Saturday)
Adress: Nevizade Sokak No:15, Galatasaray, Beyoğlu, İstanbul.
Web: Facebook.com/GizliBahce
Beyoğlu'nun en ünlü barlar sokağı olan Nevizade'de yer alan Gizli Bahçe,  resmen gay / lezbiyen dostu olmasa da 90'lı yıllardan beri gay ve lezbiyenlerin tercih ettiği bir mekan olmuştur. Sokak üzerinde bulunan masalardan çok mekana adını veren üst kattaki asıl mekan eşcinsellerin buluşma yerlerindendir. Belirgin bir lezbiyen ortamı olmasa da başka lezbiyenlere rastlama olasılığı oldukça yüksektir

Asmalıpera Pub (12:00 - 05:00)
Adres: Asmalı Mescit Cad. Sofyalı Sok No:1,  Beyoğlu , İstanbul
Web: Facebook.com/AsmaliPera
İşletmecileri tarafından da LGBT dostu olduğu onaylanan bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından şu şekilde bildirilmiştir: "Her yaştan gaylerin rahatça takılıp sohbet edebildiği ve yeni insanlarla tanışabileceği bir yer. Mekan işletmecileri de oldukça güler yüzlü ve hoşgörülü. İlk buluşmalar için ideal."  (11 Temmuz 2016)
.
Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için buraya tıklayınızLezbiyen Dostu Gay Mekanlar.

Bazı gay barlar ve özellikle daha üst düzey gay kulüpler kadın eşcinsellerin be biseksüel kadınların daha sık görülebileceği mekanlardır. Bunlar arasından lezbiyen arkadaşlarımıza özellikle tavsiye edilebilecekler şunlardır.

Love Club- 23:00 - 05:00 (Cuma ve Cumartesi)
Adres: Cumhuriyet Caddesi no: 349 Harbiye İstanbul. Google Haritası
Web: IstanbulGay/Love
Daha üst düzey kesime hitap etme iddiasında olan kulüplerden biri olan Love, İstanbul'un en eski gay kulüplerinden biridir. Kemikleşmiş eşcinsel müdavimleri dışında meraklı diye tanımlanabilecek, eşcinsellerin bulunduğu "marjinal" ortamları seven heteroseksüel çiftlere de sık olarak rastlanmakta mekanda. Zaman zaman değişmekle birlikte genelde Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açık. Müdavimler dışında giriş ücreti konusunda pek taviz vermiyorlar. Bu tarz kulüplerin hemen hemen hepsinde gelenek olduğu üzere fiyatlar da ortalamanın biraz üzerinde olan mekan havalandırma, show ve müzik kalitesi ile bu aradaki farkın hakkını verdiği söylenebilir.

Super Fabric  (23:00 - 05:00)
Adres: Cumhuriyet Caddesi, No:42 Elmadağ / Şişli, İstanbul - Google Haritası
Web: IstanbulGay/SuperFabric
Super Fabric lezbiyen arkadaşların rahat edebileceği ender mekanlardan biridir. Ekim 2014 sonlarında X Large'ın eski işletmecileri tarafından açılan kulüp, burada da oldukça gösterişli ve profesyonel şovları ile adından çok söz ettirmekte. Hafta sonları ortalamanın biraz üzerinde olan bir giriş ücreti alıyorlar. Mekan Taksim'den Harbiye yönüne gidişte sağ tarafta, Elmadağ'daki Konak Otelin ana caddeye göre karşı tarafında yer almaktadır. Kulübün girişi ana caddeye değil, gezi parkının en son kısmına doğru bir girinti oluşturan küçük bir çıkmaz sokağa bakmaktadır. (Sultana's kulübünün karşısındadır). Kulüp hafta için bazı günler kapalıdır. Kapalı oldukları günleri Facebook sayfalarından takip etmenizi öneririz.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için buraya tıklayınızKapanan Lezbiyen / Lezbiyen Dostu Mekanlar


Daha önce rehberimizde yer alıp kapanmış olan lezbiyen mekanlar şunlardır.
Gia Club - Bir kaç boyunca yıl lezbiyen kadınların en popüler buluşma yeri olan kulüp 2019 yılında kapanmıştır.
Catwalk Women Club- 2013 yılında çok kısa süreli olarak Balo sokakta
SSS Women Club - 2012 yılı içinde açılmış ve kapanmıştır.
Karantina - Uzun süre önce açılan bu mekan tamamen kapanmıştır.
Rocinante Cafe Bar - Lezbiyen dostu bu mekan 2016 yılı başlarında tamamen kapanmış, ama sonra erkek ağırlıklı gay bar olarak yeniden açılmıştır
Lezbiyen gruplar ve diğer internet kaynakları


Voltrans
Web: Blogspot.com/  &   Facebook.com
Voltrans Grubu, biyolojik olarak kadın olan ama kendini kadın olarak tanımlamayan, dönüşüm sürecine girmiş/girmemiş, girmeyi düşünen/düşünmeyen, toplumsal cinsiyet kimliği geçişinde olan, veya cinsiyet kimliğini şu anda sadece sorgulayan herkese açık bir gruptur. İçinde güzel yazıların ve linklerin olduğu blog ayrıca grup bir insiyatif kurma çabalarında.
Ayrıca bakınız: Beyazperde.com / fragman  (Voltrans Belgeseli fragmanı)

T-Kulüp - Trans Erkek Kültür Üretim Platformu
Web: Transsicko - blogspot
Internet üzerinden bir araya gelen trans erkeklere ait iki yerli oluşumdan biri olan T KULÜP'ün "Kadından Erkeğe Translar İçin Bilgi Bankası" isimli bloğunda trans erkekler ve trans erkek adayları için çok faydalı bilgiler yer almakta.

Lezce
Web: www.lezce.com/  Facebook.com/
"Türkiye'nin en büyük lezbiyen arkadaşlık sitesine hoş geldiniz. Sitemize üye olarak anında lezbiyen arkadaş aramaya başlayabilirsiniz."

Sportif Lezbon
Web: Facebook.com / Sportiflezbon
Ağırlıklı olarak kadınların yer aldığı, her cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden insanlara açık; cinsiyetçliğe, erkek egemenliğine, heteroseksizme, homofobiye, transfobiye, ırkçılığa, militarizme, baskı ve yasaklara karşı bir futbol takımıdır. Oluşumla ilgili geniş bilginin yer aldığı KaosGL haberi için buraya tıklayın

Google LGBT Grubu (İngilizce)
Bu gruba üye olarak İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, İstanbul ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Önemli not: Grubun yazışma dili İngilizce'dir.
Gruba katılmak için tıklayın

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yapmak yada yorum göndermek için buraya tıklayınız


Lezbiyen Dostu İşletmeler & AlışverişKupon Butik
Adres: Kasadar Sokak 16/6  Bostancı Mah, Kadıköy.
Dikkat: Bu işletme bir web sitesi ziyaretçisi tarafından önerilmiş olup, işletme sahibinin onayı olmadan listelenmiş olup doğruluğu web sitemiz tarafından garanti edilmemektedir. Ek yorumlarınızı bekliyoruz.
"Çok ilginç kıyafetler var kız arkadaşımla gittik, deri elbise ve büstiyer aldık. Çok hoşumuza gitti. Mekan sahibi çok kibar ilgili, ayrıca rahatsız etmiyor. Bostancı tren köprüsünün üstünde Çok ilginç ürünler satan mağaza lezbiyen dostu bir mekandır" (18 Aralık 2018)

 

 

İstanbul Gay & Lezbiyen Dostu Oteller

Gay Dostu Oteller
Ne yazık ki, İstanbul'da yerli müşterilere yönelik gay & lezbiyen dostu olan herhangi bir otel bulunmamaktadır. Ancak dünyanın en büyük otel rezervasyon sistemlerinden biri olan Agoda ile yaptığımız anlaşma ile artık İstanbul'daki bütün otelleri bir arada görebilecek, fiyatına, kalitesine ve konuk puanlamasına göre sıralayabilecek ve ücretsiz iptal seçenekleri ile anında rezerve edebileceksiniz


 LEZBİYEN HABER VE TARTIŞMA FORUMU
Gay Bar ve Kulüpler Cafe & Restoranlar Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri


Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın
Seyehat
İSTANBUL TURLARI

Hergün deparlı günübirlik İstanbul turları

Tıklayın
Konaklama
İSTANBUL OTELLERİ

Ey iyi fiyat garantisi ile online İstanbul Otelleri

Tıklayın
Hamamlar
İSTANBUL HAMAMLARI

Istanbul sauna, banyo ve hamamları rehberi

Tıklayın
Takip Et !
FACEBOOK

Güncel LGBT etkinlikler için sayfamızı beğenin

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.