İstanbul Transcinsel & Travesti Rehberi

Istanbul Gay Mekanlar Rehberi


 


İstanbul'da Transseksüel ve Travesti Bar ve Kulüpleri

Travesti ve transseksüellerin takıldığı yerlerin hemen hepsi Beyoğlu'ndadır. Bu gruba dahil eşcinsellerin çoğu seks işçisidir. Gay'lerin ve hatta hetero'ların bile çalışmakta zorlandığı bir ülkede başka bir şey düşünülemezdi zaten. Bazılarının iyi kazandıkları rivayet edilir ancak yaşadıkları zorluklara değer mi, tartışılır. Bu arkadaşlarımızın takıldıkları mekanlarının çoğu da maalesef bu amaca hizmet eder, yani pavyon usulü mekanlardır.

Prive (No Name) Club 23:00-05:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı, 28/A, Taksim, İstanbul.  .
Web: IstanbulGay/Prive
Uzun bir süre No Name adı ile travesti ağırlıklı bir kulüp olarak işletilen No Name, Ocak 2018 itibari ile Prive adını alarak gay kulüp olarak işletilmeye başlanmıştır. Ancak trans arkadaşlar müşteri olarak kulübe takılmaya devam ettiği için müşteri profili olarak oldukça karma bir ortamı var. Taksim meydanına çok yakın bir yerde, dolmuş duraklarının hemen karşısında Tarlabaşı caddesi üzeride bulunmaktadır

Sahra Club (23:00-05:00)
Adres: İstiklal Cad. Sadri Alışık Sok. No: 40, Beyoğlu, İstanbul.
Web: IstanbulGay/Sahra
2007-2008 e kadar çok popüler olan, Cumartesi İstanbul'un varoşlarından gelen abaza gençler tarafından tıka basa doldurulan mekan eski özelliğini ve kalabalığını tamamen kaybetti. Travesti, yarı travesti, varoşlardan gelen genç kulamparalar, gay'ler ile tam bir renkli hayat. İlgilisine tabii. Yazın korkunç bir havalandırma sorunu var. Hafta sonları nispeten "kezban" abaza gençler, ve onlar için gelen gay'ler, ve hatta normalde erkek kılığında yaşayan ama sadece buraya C.D. olarak takılan pasif gayler ile oldukça enteresan bir atmosfer oluşuyor. Zaman zaman kavgalar olsa da genelde gay ve travestilere pek bulaşan olmuyor.

Clup 17  (23:00-05:00)
Adres: Zambak Sokak, No 17, Taksim, İstanbul.
Web:  IstanbulGay/Club17
Clup 17 işletmecileri mekanlarını daha çok gay kulüp olarak lanse etse bile yoğun bir şekilde travesti ve transseksüel arkadaşların görüldüğü bir gece kulübüdür. Kulübe translar dışında çok sayıda rent-boy ve bunlardan hoşlanan orta yaş grubu eşcinseller takılmaktadır. Özellikle Cumartesi olmak üzere hafta sonları daha farklı yaş ve kesimlerden kişilere de rastlamak mümkündür.

Bahriyeli Pub (23:00-04:00)
Web: IstanbulGay/Bahriyeli
Adres: Tarlabaşı Cad, Kalyoncu Kulluğu Caddesi, No:8, Çukur Mahallesi, İstanbul
Eski Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğünün sokağında, Tarlabaşı Caddesinden girildiğinde sadece bir kaç blok içerde hemen sağ tarafta girişi bulunan, birahane ve pub arası bir görünüme sahip olmakla birlikte yüksek sesle kulüp müziği çalınan küçükçe bir mekan. Cumartesi dahil giriş ücreti alınmıyor şimdilik. Mayıs 2016 tarihi itibarı ile bira 10 TL, diğer yerli içecekler ise 15 TL'dir.

Mekanla ilgili ilginç yorumların bulunduğu bu blog yazısı da mekanla ilgili fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.
Trans Dostu Mekanlar

Transcinsel arkadaşlar ne yazık ki trans ağırlıklı mekanlar dışında gittikleri yerlerde pek hoş karşılanmamaktalar. Diğer bir deyişle, kendilerine ait içe kapalı gettolarına hapis olmak dışında çok fazla seçenekleri yok. O nedenle pek çok trans arkadaş için trans dostu mekanlar belki de trans ağırlıklı mekanlardan daha değerli toplumun diğer kesimleri ile iletişim kurabilmeleri açısından.  Bu tür mekanları bu kategoride listeleyeceğiz.  Yanlış anlamalara karşın bu bölümde yer alan mekanlardan bir kısmının sahiplerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine sayfalarımızda listelenmiş olduğunu hatırlatmakta da fayda görmekteyiz.

Asmalıpera Pub (12:00 - 05:00)
Adres:Asmalı Mescit Cad. Sofyalı Sok No:1,  Beyoğlu , İstanbul
Web: Facebook.com/AsmalıPera
İşletmecileri tarafından da LGBT dostu olduğu onaylanan bu mekan bir site ziyaretçisi tarafından şu şekilde bildirilmiştir: "Trans arkadaşlarımla bile gidebildiğim istiklal çevresindeki tek mekan. gece geç saatlere kadar açık" (11 Temmuz 2016)

Depo Club (02:00 - 12:00)
Adres: Atif Yilmaz Caddesi No:9 Kat 3. Beyoğlu,, İstanbul,
Web: Facebook.com/Depo
Neredeyse öğlen 12:00 ye kadar açık olan bu sabahçı kulüp trans arkadaşların sık görülebildiği yerlerden. 2016 yılının ilk ayları itibarı ile 50 TL giriş ücreti alınmakta. İstiklal caddesindeki Hüseyin Ağa Camiinin hemen yanındaki sokakta bulunmakta. Mekanla ilgili daha geniş bilgi için Hürriyet gazetesindeki haberi okumanızda fayda var.  Hurriyet.com.tr/ogleyin-kapanan-kulup-40016619
Kapanan yada Eski Travesti Bar ve Kulüpler


1001 Marylin, Sıraselviler Caddesi.
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir. .

Hengame; Sahne Sokak (Balık Çarşısı) No: 6 Galatasaray.
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir.

Cabare 33; Öğüt Sokak, Beyoğlu
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir.

Pink Bar; Öğüt Sokak, Beyoğlu
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir

Ege 96; Öğüt Sokak, Beyoğlu
Kulüp tamamen kapanmıştır.


Travesti & Transseksüel Gezinti (Çark) Yerleri


*Bağdat Caddesi ve civarı.

*Merter yolu cadde üzeri.

*Harbiye-Taksim arası cadde üzeri, genellikle gece yarısından sonra

*Kadıköy E-5 mevki. Hareme doğru giderken tam Üsküdar sapağı sağındaki durak. Bu bilgi site ziyaretçisi tarafından iletilmiştir. (23 Mart 2011)Travesti ve Transseksüel dostu İşletmeler.


Yellow Moon:

Adres :Ankara Han, No: 28 / 207, Hocatepe Mah, Cağaloğlu, Fatih, İstanbul
Web: Facebook.com/
İşletme sahiplerleri tarafından travesti ve transsexüel dostu olarak web sitemizde  bildiren Yellow Moon Lazer Epilasyon Merkezi Cağaloğlu Marmaray girişine oldukça yakın bir yerde yer almakta.   İşletmecilerinin mesajı şöyle
"Lazer epilasyon, kaş kontör, cilt bakımı hizmetinde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız. Saygılar" (30 Haziran 2017)

NeoBod
Adres: Rumeli Cad. Baytar Ahmet Sok. No:2 Kat:4 Nişantaşı – İstanbul
Web: Neobod.com.tr & Facebook.com/
Lazer epilasyon, cilt bakımı, botox, dolgu, saç ekimi, saç bakımı gibi pek çok alanda faaliyet ve cana yakın sahibinin özellikle LGBT bireylere hizmet vermekten mutlu olacağını belirttiği Nişantaşı'nda merkezi konumda bulunan estetik merkezi. Fiyatları da oldukça uygun.


Yasmin Estetik
Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu, Beşiktaş.(ATV Binası karşısı)
Web: Yasminpoliklinik.com/ & Facebook.com
Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti sağlamaktalar.

Man Wax
Adresi :İstiklal Cad. BüyükparmakkapI Sok. No:5 Kat:2 Beyoğlu - TAKSİM / İstanbul
Web : Man-wax.com 
Aktiviteler :Sir Ağda, manikür-pedikür, Faaliyet Saatleri :10:00 - 19:00
Yorumlar :"Mekan Sahibi Hülya hn, kesinlikle mükemmel bir bayan. Gay ve CD dostu bir mekan ve mekan sahibi, Müşteriler birbirleriyle karşılaşmadan özel hizmet alıyor. İnanılmaz kaliteli ve mükemmel hizmet veriyor. Müşterilerin çoğu Gay, CD ve DragQueen zaten".

Sipariş Ayakkabı
Web Adresi : Siparisayakkabi.com 
Sipariş üzerine bayan ayakkabısı üreten travesti ve transseksüel dostu bir firma.
Yorumlar : "merhaba 34 numaradan 44 numaraya kadar bayan ayakkabıları üretmekteyiz ve internet üzerinden tüm Türkiye'ye kargo teslim pazarlıyoruz ülkemiz de ne yazık ki 37 den max 41e kadar üretiliyor. Büyük numara üretenlerde fahiş fiyatlara satıyor. Bizim fiyatlarımız normal numaralar fiyatlarındadır. Ülkemizde 40 numara üzeri giyen ne kadar çok bayan varsa o kadar da gay ve travestiler var bu yüzden bütün sayfalarınızda yer almak istiyoruz (Eklenme tarihi: 03 Şubat 2011)

Sun Vital Solaryum
Adres: Valikonağı Caddesi Şair Nigar Sokak No.1, Kat 2 Nişantaşı / İstanbul
Web:  Facebook.com/SunVital
Trans ve gay dostu olmasının yanı sıra Nişantaşı'nda merkezi bir konumda yer alan bu işletmeyi uygun fiyatları nedeni ile de solaryum yaptırmak isteyen LGBT arkadaşlarımıza rahatlıkla önerebiliriz.. Deriden mağazasının olduğu binanın üst katında, girişi Valikonağı ile kesişen yan sokaktan Şok Marketin karşısına düşmektedir.

Trans Dayanışma Grupları ve Sayfaları


İstanbul LGBTİ

İstanbul LGBTİ̇ Dayanışma̧ Derneğĭi, 2007'den beri aktif çalışan, 2011'den bu yana da resmi bir dernek olarak faaliyetlerini sürdüren İstanbul'daki ilk trans odaklı sivil toplum girişimi olma özelliğini taşıyor. İstanbul LGBTİ̇, bir grup trans aktivist tarafından LGBTİ̇ bireylerin haklarını savunmak, ayrımcılık ve şiddetle mücadele etmek, hukuksal ve psikolojik destek sağlamak, yasal görünürlülük elde etmek ve nefret cinayetleri ile mücadele etmek gibi amaçlarla kuruldu.
Facebook.com/İstanbulLGBTİ

Trans Evi
Şubat 2013'te İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği tarafından açılan Trans Misafirhanesinin sayfasıdır. İİstanbul'da Tarlabaşı semtinde açılan misafirhane maddi zorluk yaşayan, sağlık durumu kötü̈ ve kalacak bir yeri olmayan transseksüellere, eşcinsellere ve savaş̧ mağduru LGBTİ mültecilere ev sahipliği yapıyor.
Facebook.com/Transevi

Travesti ve Transseksüel kadın Oluşumu
Trans kadınların sesi olmayı amaçlayan Facebook grubu.
Facebook.com/Groups

TRANSCİNSEL HABER VE TARTIŞMA FORUMU
Gay Bar ve Kulüpler Cafe & Restoranlar Gezinti / Çark Alanları Plajlar ve Yüzme Bölgeleri Hamam, Spa ve Sinemalar Alışveriş ve Güzellik Merkezleri

 

Önemli Linkler

İstanbul
LGBT HARİTA

Cep Telefonu Uyumlu İstanbul Gay Mekanlar Haritası

Tıklayın
İstanbul
ETKİNLİKLER

Gay Partiler, İstanbul Onur Yürüyüşü bilgileri ve her türlü LGBT Etkinlikler

Tıklayın
Türkiye
LGBT HABER

Türkiye çapında LGBT içerikli önemli siyasal ve magazin haberleri

Tıklayın
Türkiye
DİĞER ŞEHİRLER

Diğer önemli şehirleri kapsayan Türkiye gay mekanlar rehberi

Tıklayın

KATKIDA BULUN

Sayfalarımız yer alan mekanlar ve bilgiler zaman içinde değişmiş olabilir, bizim yorumlarımız kişisel yada yetersiz olabilir. Web sitemizde yer alan mekan ve diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı ve gerekiyorsa düzeltmelerinizi bize yollayarak sitemizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz. ayrıca tartışma sayfamıza katılabilir, Facebook sayfamızı takip edip yorum yollayabilir, bizi kaçırdığımız LGBT dostu etkinliklerden haberdan edebilirsiniz.